Nadzwyczajny termin dla egzaminu dojrzałości w seminaryach naucz.

Chcąc umożliwić licznym zgłaszającym się kandydatom stanu nauczycielskiego wcześniejsze uzyskanie warunków do zajęcia posady w szkołach ludowych, jak również zapewnić potrzebny przyrost sil nauczycielskich z powodu dość znacznych ubytków, spowodowanych czynną służbą wojskową, wyjednała Rada szkolna krajowa w ministerstwie wyznań i oświaty na ten rok wyjątkowy nadzwyczajny termin dla egzaminu dojrzałości w seminaryach nauczycielskich na miesiąc luty 1916 poza normalnymi terminami letnimi i jesiennymi, przewidzianymi w statucie organizacyjnym tych zakładów.

 

Wskutek tego będą przypuszczeni do seminaryalnego egzaminu dojrzałości w lutym 1916 kandydaci i kandydatki stanu nauczycielskiego, których w terminie jesiennym 1915 reprobowano z jednego przedmiotu do egzaminu poprawczego, a wszystkie inne osoby, które w normalnych sto-sunkach miały wymagane warunki do przystą-pienia do egzaminu dojrzałości już w terminie jesiennym 1915, do całego egzaminu dojrzałości.

 

Podania należycie udokumentowane mają wnosić osoby pierwszej kategoryi do Rady szkolnej krajowej, inne zaś do dyrekcyi tego państwowego Seminaryum nauczycielskiego, w którem pragną składać egzamin, w terminie nieprzekraczalnym do 25 stycznia 1916.

 

Podania wniesione po tym terminie nie będą bezwarunkowo uwzględnione.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12-01-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.