Skutki biernego oporu urzędniczek w P.K.O.

Skutki biernego oporu, jaki od kilku tygodni uprawiają urzędniczki w oddziale czekowym Pocztowej Kasy Oszczędności, przybierają wprost katastrofalne rozmiary, a czynniki do których to należy, nie uważają dotychczas za stosowne użyć swego wpływu celem przywrócenia normalnych stosunków.
Dziesiątki tysięcy czeków, przeznaczonych dla wydawnictw większych dzienników, zalega od kilku tygodni na poczcie, a zamówienia abonentów, którzy wpłacili prenumeratę 1 stycznia, do dziś dnia nie mogą się doczekać załatwienia. Większe przedsiębiorstwa, które w normalnych czasach otrzymywały dziennie po kilka tysięcy czeków, obecnie wskutek wywołanych biernym oporem stosunków odbierają zaledwie po kilka sztuk czekow na dzień.


Również urzędnicy emeryci, którzy za pośrednictwem Pocztowej Kasy Oszczędności odbierają miesięczne płace, do dziś dnia nie otrzymali nalecych się im poborów. Tysiące ich rodzin, oczekujących z aż nadto dobrze w dzisiejszych stosunkach zrozumiałą niecierpliwością — tych skronych kwot, podtrzymujących egzystencyę, pozostaje przez kilka tygodni bez żadnych środków do życia.
Czy zarząd P. K. O. nie może znaleźć stosownego sposobu, aby tysięcy rodzin — i tak z powodu szalejącej drożyzny skazanych na marną egzystencyę — nie narażać na nędzę i głód.
Niechaj czynniki, które mogą zaradzić tym stosunkom, nie zapominają, że nędza i głód — to najgorsi doradcy!
Ilustrowany Kuryer Codzienny, 9-01-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.