Pożar „Linoleum".

Wczoraj po potudniu koło godz. 2 zaalarmowano straż pożarną, że w Rynku głównym w akta, tle cerat i linoleum wybuchł groźny pożar.

Równocześnie ze strażnicy pożarnej ruszyły na zalejsce wypadku dwa plutony strażaków, jeden pod komendą nadporucznika Naparstka, drugi pod komendą inspektora Obidowicza. Pomoc przybyła w chwili, kiedy płomienie objęty wnętrze sklepu, a wskutek żaru ognia potrzaskane szyby powypadały, języki płomieni zaś przedosas waty się na zewnątrz murów. Dzięki energicznej s.keyi naszej dzielnej straży pod kierunkiem wy. trawnych ogniomistrzów ogień po ciężkiej 3 godzinnej pracy ratowniczej udało się zlokalizować i usunąć niebezpieczeństwo, zagrażające sąsiednim kantienieum i pomieszczonym w nich magazynom.

 

Pożar powstał w chwili nieobecności personału wskutek zajęcia się materyalów od piecyka. Pod. czas akcyj ratunkowej ucierpiała znacznie »Gospoda Legionów", znajdująca się w tym samym dualu na I piętrze, gdyż akcya obronna przeciw groźnemu żywiołowi wymagała częściowego wy. rąbania sufitu.

 

Przy gaszeniu ognia nie obyło się bez nieszczęśliwego wypadku. Strażak Feliks czekaj ratując i narażeniem własnego życia zaskoczone ogniem na I piętrze dzieci, odniósł poważne obrażenia głowy, wskutek spadającego z rozbitych szyb szkła Nie pierwszy to dowód nieustraszonej odwagi naszej straży pożarnej, która zasłużonem uznaniem cieszy się w naszem mieście.

 

Szkoda według zeznań personału wynosi okuto pól miliona koron i jest ubezpieczną.

 

Sklep należy do przemysłowca wiedeńskiego p. Leopolda Blumma.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 15-12-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.