W jakim kraju mieszkamy?

Oburzający fakt arogancyi i prowokatorskiego poprostu zachowania się jednego z kupców zdarzył się onegdaj w pokątnym t. zw. „galanteryjnym" sklepie Schoenberga Hirscha przy ul. Stradom. Do sklepu tego wstąpiło kilku akademików, z których jeden zażądał bawełnianych rękawiczek, z powodu atoli nieprzystępnej ceny oświadczył, że i kupna rezygnuje. Na to p. Schoenberg obsypał swych klientów najordynarniejszemi obelgami, wśród których padały takie słowa jak "polska świnio", „bandyto warszawski" etc. W tej chwili tłum łobuzów okolicznych otoczył młodzieńców,

przybierając wobec nich zdecydowaną groźną postawę. Całem szczęściem przechodząca patrol policyjna uwolniła ich z opresyi, której epilog rozegrał się na inspekcyi policyi.
„Galanteryjny" kupiec nie grzeszy Jak widać wcale galanteryą, nietylko wobec swej klienteli, ale i ogółu mieszkańców, wśród których i z których pan ten żyje!
Ilustrowany Kuryer Codzienny, 9-12-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.