Drożyzna mleka

Ceny mleka podskoczyły nagle. Za litr mleka bardzo średniej jakości żądają w niektórych mleczarniach po 3 kor. 60 hal. Jasnem jest tedy, ze nawet dla bradzo zamożnych nabycie tego produktu jest prawie niemożliwem. Cierpią na tem najbardziej nieszczęśliwe dzieci i chorzy. Pomimo braku paszy i małej ilości krów — ceny za mleko są horendalnie nie proporcyonalne, a władze nasze odpowiedzialne za wyżywienie ludności powinny jąć się energiczych środków celem

uśmierzenia tej najnowszej lichwy żywnościowej, jak niemniej postarać się o dowóz mleka z Królestwa Polskiego, gdzie, jak notorycznie wiadomo, jest stosunkowo duża obfitość nabiału. Jeżeli nie dla ludzi dorosłych, to dla tych niewinnych, z głodu mrących dzieci, ze względu na grożące masowe ich wymieranie — powinny władze zdobyć się na trochę sumienia i serca!... Mleka, mleka dla nieszczęśliwych głodnych dzieci!
Ilustrowany Kuryer Codzienny, 5-12-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.