Wiec kobiet.

Pomimo wielkiego powodzenia wrześniowego Zjazdu Kobiet, sprawy tam poruszone i powzięte uchwały w celu zupełnego prawno-politycznego równouprawnienia kobiet — dotąd nie sta-ną się życzeniami wszystkich kobiet, dopóki nie dotrą do najszerszych mas, dopóki ich nie przekonają, że przyszłość kobiet jest w ich ręku.

 

Stosownie więc do uchwał Zjazdu, Komitet Wykonawczy Zjazdu organizuje dn. 2 grudnia (w niedzielę) o godz. 3 po południu w sali teatru ludowego, Sniadeckich 5 (Kaliksta 5) wiec kobiet wszystkich stanów dla omówienia praw, obowiązków i dążeń w celu polepszenia swej doli i zdobycia praw politycznych w tworzącem się państwie polskiem. Spodziewany jest bardzo liczny udział pracujących kobiet i tych, które dotąd stały poza „sprawą kobiecą", przeciążone troską o byt, walczące z nędzą.

 

Przemawiać będą: Wł. Weychert-Szymanowska - „Wpływ wojny na sprawę kobiecą”, dr. Regina Danysz-Fleszarowa - „Jakie parwa należą się kobiecie” i dr. Med. Budzińska-Tylicka - „Kobieta w samorządzie”.

 

Po dyskusji uchwalone zostaną odpowiednie rezolucje. Wiec otwiera się pod hasłem: „Kobiety przyszłość wasza w ręku waszem!”.

 

Nowa Gazeta, 01-12-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.