Pożar fabryki maszyn rolniczych w Oświęcimiu.

We wtorek wybuchł w fabryce wozów i maszyn rolniczych w Oświęcimiu, założonej przez sekcyę rolniczą c. k. Namiestn. E. O. G. Spaleniu uległ dach nad kotłownią oraz dach nad stolartinj., drewnianej konstrukcyi, pokryte papę. Maszyny parowe kotłowni nie wstały wcale uszkodzone. Maszyny metalowe stolarni stosunkowo nie wiele ucierpiały tak, że wszystkie po potrzebnych naprawkach będę mogły być puszczone napowrot w ruch.

 

Wszystkie przedmioty ruchouie, oraz pasy, tej papą. Maszyny ,parowe kotłowni nie zostały uratowane, tak banio z gotowego zapasu wozów, oraz maszyn rolniczych nie spłonięto nic. Wszystkie inne budynki fabryki, jak kuznia, hala do maszynowej obróbki metali, hala do montowania maszyn, budynki mieszkalne, magazyny i t. d. wstały w zupełności od pożaru ochronione.

 

Rekonstrukcya dachów nad stolarnię, oraz nad kotłownia w materyale ogniotrwałym, oraz naprawa maszyn uszkodzonych potrwa najwyżej 8 do 10 tygodni, przyczem jednak fabryka przez ten czas swego ruchu nie wstrzyma.

 

Przyczyna pożaru dotychczas niestwierdzona. Dochodzenia w toku.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 01-12-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.