Śladem człowieka. Podatek od wody, ruchu i powietrza.

Prześwietny Magistrat chce podnieść o 50% opłaty za wodę. Czy zmniejszył się dopływ wody? czy wyschły źródła dotychczasowe i nowe trzeba milowe rury zakładać? Czy instaluje Magistrat lepsze, szczelniejsze, bardziej aseptyczne filtry? Czy pobudował w dzielnicach miasta tanie domy kąpielowe? czy rozdaje 100,000 bonów miesięcznie na bezpłatne wanny i natryski, by zmniejszyć szerzącą się zarazę? Czy pralnie bezpłatne wszędzie pozakładał, by ohydzie brudu bodaj w części zaradzić?..

 

Ale Magistrat potrzebuje pieniędzy. To wystarcza.

 

Ciekawym, kiedy Prześwietny Magistrat nakaże stróżom domów pobierać w bramie podatek ruchowy od każdego wyjścia lokatora na miasto? ciekawym, kiedy zacznie pobierać w Alejach, ogrodach i parkach podatek spacerowy i oddechowy?

 

Romuald Minkiewicz.

 

Nowa Gazeta, 20-11-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.