Jubileusz lekarza.

W dniu 27 z. m. upłynęło 25 lat pracy zawodowej lekarza-dentysty, p. Alberta Frejdkina, który jeden z pierwszych ten tytuł uzyskał zgodnie z ust. Normalną. Po ukończeniu gimnazjum jubilat wstąpił do instytutu przyrodniczo-leśniczego w Peterburgu, a następnie poświęcił się stadjom dentystycznym. Jubilat opracował „I-ą Polską Tablicę poglądową dla szkół”, wydał własnym nakładem broszurę „Niezbędne wiadomości o zębach”, dla rozpowszechniania jej wśród młodzieży. W r. 1910 został zaliczony w poczet członków Międzynarodowego związku dentystycznego. Kilkakrotnie był powoływany na urząd Sekretarza Warsz. Tow. Odontologicznego. P. Frejdkin jest również jednym z założycieli Kasy Wzajemnej pomocy Odontologów Polskich; obecnie piastuje urząd wiceprezesa tej instytucji.

Świat: pismo tygodniowe ilustrowane, 10-11-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.