Z pobytu Lenina w Krakowie

O osobie przywódcy rewolucyi bolszewickiej w Rosyi dowiadujemy się następujących szczegółów:
Włodzimierz Uljanow obecnie liczy lat 47. Pochodzi ze Symbirska, gdzie ojciec jego był dyrektorem szkoły. Szkoły ukończył w Symbirsku, następnie uczęszczał na uniwersytet w Petersburgu. Na lat 2 przed wybuchem wojny, t. j. w lipcu 1912 przyjechał do Krakowa. Do roku 1914 mieszkał w Krakowie przy ul. Lubomirskich, w międzyczasie bawił w Poroninie, w Białym Dunajcu. Z wybuchem wojny wyjechał do Szwajcaryi.
Ilustrowany Kuryer Codzienny, 14-11-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.