Karty chlebowe dzienne

Magistrat zarządca:
Osoby wyjeżdżające z Krakowa do jakiejkolwiek miejscowości w kraju lub poza Galicyą winny przed wyjazdem zgłosić się we właściwem biurze okręgowem magistratu dla kontroli spożycia chleba i mąki, gdzie zostanie im wydane urzędowe poświadczenie wymeldowania i wstrzymania poboru chleba i mąki.
Poświadczenia te będą uprawniały ich posiadaczy do uzyskania w miejscu chwilowego pobytu specjalnej karty dziennej dla kontroli spożycia chleba i mąki.


Osobom przejezdnym, przybywającym do Krakowa będą wydawały dzienne karty spożycia chleba i mąki właściwe biura okręgowe na podstawie przedłożonego poświadczania wymeldowania się w miejscu stałego pobytu i wstrzymania wydawania chleba i mąki.
Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11-11-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.