Z Krynicy.

Drożyzna tutejsza daje się kuracyuszom coraz bardziej we znaki. Pensyonaty niektóre posiadają, ceny niesłychane nawet w obecnych stosunkach. Gdy w Zakopanem doskonały pensyonat z mieszkaniem płaci się 12 koron dziennie, tu pobiera się od 20 do 28 koron za dzień!

Restauracya zdrojowa jest bez żadnej kontroli, i nie ma cenników przez władze zatwierdzonych. Doskonały kotlet z jarzynami w Saskim hotelu w Krakowie kosztuje 3 kor. 50 hal., a w restauracyj zdrojowej z pół kartoflem 4 korony! A przecież mięso w Krakowie jest dwa razy droższe jak w Krynicy! Kompot z trzech inorel lub dwóch pokrajanych jabłek 3 kor. 50 hal. i t. d.

 

Byłem przed kilku dniami w Rabce, gdzie mię uderzyła, obfitość, podawanych w restauracyj jarzyn, dowiedziałem się, że doskonałe jarzyny sprowadzają, z Wadowic i ze Śląska. Czyż tego samego nie możnaby zrobić w Krynicy i nie podawać starych buraków jako jarzynę.

 

Odbyła się tu konferencya lekarzy, aby zaradzić złemu, a w tych dniach odbędzie się ogólne zebranie gości.

 

Jak słychać o niedomaganiach Krynicy ma być wystosowany memoryal do władz urzędowych w Wiedniu.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 07-08-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.