LEGIONY - DZIECIOM

Licznie zebrana na trybunach publiczność przygląda się z zadowoleniem ćwiczeniom i popisom żołnierzy polskich, którzy calem sercem pośpieszyli z pomocą dzieciom i nie szczędzili trudów, aby uroczystości niedzielnej w Agrykoli nadać nietylko charakter pięknego obrazu, ale i głęboką cechę nastroju uczuciowego.

Na szczególne wyróżnienie zasłużył sobie pomysł wprowadzenia w szranki „żołnierzy kościuszkowskich”, w historycznych strojach. Oddział piechurów polskich, którzy zstąpili nagle ze starych obrazów i znaleźli się wśród nas żywi, obudził niekłamany entuzyazm wśród zebranych i zapisał się na zawsze w ich pamięci.

Tygodnik Illustrowany, 16/22-06-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.