Rzadki okaz.

Zarząd Muzeum Przemysłu i Rolnictwa nabył rzadko spotykany u nas okaz żywego sępa, zwanego Mnichem kasztanowatym (Vultur Monachus), który został schwytany w początkach b. m. przez włościan wsi Chotomowa około Jabłonny.

Duży a piękny ptak ten, którego ojczyzną jest Afryka, Azja i po części Europa południowa, mógł dostać się do nas uniesiony burzami, które nawiedziły w ostatnich czasach okolice Warszawy.

 

Zarząd Muzeum, pragnąc uprzystępnić szerszej publiczności poznanie tego ptaka, postanowił wystawić go w swych zbiorach, gdzie ciekawi oglądać go będą mogli i podziwiać wielkość oraz potę-żny dziób i szpany.

 

Okaz wystawiony będzie w zbiorach Muzeum (Krakowskie-Przedmieście 66), poczynając od dziś, codziemie aci godz. 9 rano do 3 popołudniu.

 

Nowa Gazeta: poświęcona wszelkim zjawiskom życia społecznego, 19-06-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.