Bytom. Chłopak postradał ramię z powodu ukąszenia przez niedźwiedzia.

Chłopak szkolny Wieczorek z Rozbarku przyniósł niedźwiedziom w parku miejskim nieco trawy. Gdy chłopak podawał trawę przez kratę klatki jeden z niedźwiedzi ujął szkolarza za ramię i usiłował chłopaka wciągnąć do klatki. Na krzyk chłopaka przybiegła publiczność i stróże parku z pomocą. Okładano niedźwiedzia długimi kijami, lecz bezskutecznie, niedźwiedź wbił zęby głęboko w ramię tembardziej ciągnął do środka klatki. Dopiero jeden z panów włożył niedźwiedziowi w paszczę gruby kij, okręcał nim tak, że powoli uwolnił ramię z zębów niedźwiedzia. Chłopaka bezprzytomnego przeniesiono do lecznicy, gdzie mu lekarz musiał odjąć całe ramię.

 

Dziennik Śląski: przez lud-dla ludu!, 19-05-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.