Aprowizacya miasta.

Aprowizacya miasta prawie żadnego nie doznała polepszenia w ostatnim tygodniu, a zarazem stan jej nie budzi widoków większego polepszenia w najbliższej przyszłości.

Przypływ węgla był bardzo mały przez cały tydzień. Na ogól przybyło 93 wagony, co stanowczo nie może wystarczyć na pokrycie nawet najniezbędniejszych potrzeb. Zarząd miasta robi wysiłki, aby uzyskać powiększenie wyznaczonego kontyngentu, lecz nadzieje są małe. Więkśi handlarze od 3 tygodni nie dostają już wcale węgla krajowego, a składy miejskie mają ogółem zaledwie 84 wagony węgla, który bez przerwy sprzedają.

 

Zakład obrotu bydłem dostarczył w ubiegłym tygodniu ogółem: bydła rogatego 263 sztuk (zamiast 400), cieląt 23 (zamiast 500), nierogacizny 380 (zamiast 806). Taki przypływ nic pokrywa wcale zapotrzebowania, aby więc brakowi zaradzić, zarząd miasta czyni starania o uzyskanie zwiększenia dostawy i umożliwienia zakupu wprost w oznaczonych z góry powiatach.

 

Przypływ mąki był bardzo nieregularny, jednakże spodziewać się należy już w dniach najbliższych nadejścia mąki runuinskiej. Przyczyna spóźnienia nie leży w zakresie działania władz gminnych.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 15-05-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.