Wezbrana Czarna Przemsza

jak donoszą z Będzina — wystąpiła z brzegów, zalewając przyległe łąki i pola, czyniąc w niektórych miejscowościach znaczne spustoszenia. W Wojkowicach wylew rzeki przerwał nasyp szosowy, rozmywając go na szerokiej przestrzeni i przerwał komunikacyj kołową z Siewierzem. W Będzinie ul. Nadrzeczna została całkowicie zalana. W piwnicach i parterowych mieszkaniach etos woda. Mieszkańcy chcąc wydostał się z domów, muszą brodzić po pas w wodzie.

 

Wylew nastąpił w nocy z 1 na 2 b. m., a do wieczora tegoż dnia poziom wody ciągle się jeszcze wznosił.

 

Część ściany jednego z domków na grobli, tuż nad rzeką położonego, runęła pod naporem fal do rzeki, tak że mieszkańcy formalnie na rzece mieszkają.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 07-04-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.