Obsługa w krakowskich pierwszorzędnych kawiarniach

zostawia bardzo wiele do życzenia, a to i powodu braku fachowych, wyszkolonych kelnerów, których większa część znajduje się obecnie na froncie. Miejsca tych ugrzecznionych i kulturalnych pracowników zajęły jakieś nieukwalifikowane figury, szykanujące i brutalizujące w oburzający sposób gości, a nie przynoszą oni i pewnością zaszczytu szanowanemu zawodowi kelnerskiemu.

            Curiosum prawdziwe stanowi w tym względzie,

kawiarnia „Esplanade" , gdzie od czasu powołania właściciela do wojska — zapanowały stosunki wprost nie do tolerowania. Gość zdany jest na łaskę i niełaskę takiego pana podającego, któremu zdaje się, że on tu jest, pierwszą osobą, a gość każdy jakimś przedmiotem zbytecznym, wydanym na łup jego złego humoru, a co ważniejsza — złego wychowania.

            Stosunki tej kawiarni wymagają stanowczej sanacyi.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11 lutego 1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.