Listy z Zakopanego.

Pogoda. — Zjazd gości.

Zakopane, 27 grudnia.

Nad Gewontem i Czerwonemi Wirchami kłębiły się i przelewały ciemne, śnieżyste wirowiska chmur. Nie zdołały jednak widocznie zaćmić blasku zimowego słońca, które promieniami swymi zalewało przez pierwsze dni świąt zakopiańską kotlinę. Dlatego też śnieg, który po pamiętnym wiatrze halnym zaścielił ziemię grubą warstwą — stajał a tem samem „zgorzała" sanna, po której tyle obiecywali sobie liczni narciarze i goście, którzy nadzwyczaj licznie najechali w b. sezonie na stolicę Tatr.

A najazd ten, od początku wojny pierwszy raz przybrał tak katastrofalne rozmiary. Już na tydzień przed świetami nie było ani jednego pokoju wolnego w całem Zakopanem — chyba, że gdzieś ktoś, dzięki stosunkom osobistym wyrobionym jeszcze przed wojną zdołał się z wielką biedą ulokować. Dlatego też wielu gości, którzy nie byli na tyle przewidującymi, aby sobie poprzednio zapewnić jakąś lokacyę, musiało przyjechawszy do Zakopanego na święta - najbliższym pociągiem odjechać.

Między przyjezdnymi najwięcej zauważyć można gości z Krakowa.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 29-12-1916 (Głos Polski, 25-12-1916)

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.