Inowrocław. (Straszny wypadek)

wskutek lekkomyślności pewnego chłopaka wydarzył się w środe w południe na placu spedytora Jonasa. Stał tam ping motorowy. którego naczynie zawierało jeszcze pewna ilość benzyny. Zbliżył się do niego 15-letni robotnik Wuszczak czy Wodczak z swoim samozapalaczem benzynowym zagladał do naczynia. Nagle nastąpił gwaltowny wybuch. Wodczak silą wybuchu odrzucony został o kilka kroków, lecz szczęśliwym zbiegiem okoliczności nie odniósł poważniejszych obrażeń. Natomiast odłamek roztrzaskanego naczynia ugodził przechodzącego opodal 13-letniego Lenna Grabowskiego w głowę i urwał mu część czaszki; prócz tego zranił mu odłamek jedno oko niebezpiecznie. Nieszczęśliwy chłopiec zmarł krótko no wypadku w lazarecie, nie odzyskawszy przytomności.

 

Kurjer Poznański, 15-12-1916

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.