Bezrobocie w zakładach miejskich w Warszawie.

We wtorek rano robotnicy miejskiej stacyj filtrów, pomp, ścieków, wodociągów, kanalizacyi, taboru, biura pomiarów, dezynfekcyi, oraz służba szpitalna w szpitalach: Dzieciątka Jezus, św. Stanisława i Żydowskim, zawiesili pracę i wystąpili do magistratu z podaniem o podniesienie im wynagrodzenia. Magistrat powziął następującą uchwałę: „Wobec nagłego zaprzestania pracy przez robotników szeregu zakładów miejskich, którzy zaledwie przed paru tygodniami otrzymali poważny zasiłek drożyźniany z funduszu 154.000 rubli, magistrat upoważnia prezydyum miasta do zażądania od strejkujących natychmiastowego przerwania bezrobocia, w razie zaś niezastosowania się do tego żądania, upoważnia prezydyum do podjęcia, energicznych środków, w celu uruchomienia odnośnych zakładów.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 05-12-1916

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.