Zakład Czerwonego Krzyża dla piersiowo chorych

w Zakopanem, mieszczący, jak wiadomo, około 800 łóżek, wzbudza w miarodajnych sferach coraz większe zainteresowanie. Pragnąc zapoznać się na miejscu z urządzeniami zakładu i sposobem jego prowadzenia, zwiedził go w ostatnich czasach szereg wybitnych osobistości, reprezentantów ministerstwa wojny, rządu krajowego itd. Celem osobistego przekonała się o postępach administracyi i wynikach leczniczych gościł w Zakładzie w dniach ostatnich prezydent kraj. Stow. Czerwonego Krzyża, książę Paweł Sapieha wraz z małżonką swą księżną Matyldą z Windischgatzów i księciem Adamem Czartoryskim.

 

Dla zapoznania szerszego ogółu z wynikami tej nowej akcyi Czerwonego Krzyża, jaką jest walka z gruźlicą, organizuje Prezydyum Czerwonego Krzyża zbiorową wycieczkę do Zakopanego, której szczegóły wkrótce będą podane do publicznej wiadomości.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 25-11-1916

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.