250 medali waleczności w II pułku Legionów.

 

Kampania poleska 1915 r. jest zamkniętą — dopiero teraz jednak napływają odznaczenia za waleczność, okazaną w jesiennych bojach przez legionistów. Szósty pułk piechoty otrzymał świeżo 122 medale waleczności, tak, że liczba odznaczonych szóstaków wzrosła do 182 oficerów i żołnierzy. Lista walecznych nie została tern bynajmniej wyczerpaną. Nie nadeszły jeszcze t. zw. odznaczenia oficerskie, czyli dekoracye wyższych stopni, przyznawane tylko oficerom. Gdy te dekoracye nadejdą — liczba tych, którzy w naszym pułku otrzymali medale waleczności, przejdzie cyfrę 250. Jak na młody pułk, który — pomijając walkę okopową ma za sobą tylko jesienną kam-panię na Wołyniu i Polesiu, cyfra to dostatecznie stwierdzająca waleczność szóstaków i ich bohaterstwo w ciężkich okazywane warunkach.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 22-07-1916

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.