Drohobyckie strachajły oczekują rozwoju wypadków w Turce.

Z Drohobycza donoszą do pism lwowskich:

 

Rozgrywające się na froncie galicyjskim wypadki nie mogły, rzecz prosta, pozostać bez wpływu na tutejsze stosunki. Nerwowość dni ostatnich cechująca wszystkie wschodnio-galicyjskie miasta, udzieliła się w znacznej mierze ludności tutejszej, której część słabego ducha poczęła gromadnie opuszczać miasto, udając się pociągami w kierunku zachodnim.

Najmniej odważni, którym kilkugodzinne wyczekiwanie na nieregularnie odchodzące pociągi zdawało się zbyt ryzykowne, płacili po kilkadziesiąt koron za drabiniaste wozy, które ich przewiozły do odległej o kilkadziesiąt kilometrów Turki, gdzie wyczekują dalszego rozwoju wypadków. Co rozważniejsze nie dato się porwać chwilowemu uniesieniu i pozostało w mieście, z czego 54 dziś wielce zadowoleni. Ruch w bankach, wzmożony nieco w pierwszych dniach rosyjskiej ofenzywy, wrócił do normalnego stanu i wiele osób lokuje z powrotem podjęte w chwili gorączki pieniądze. Dziś panuje w mieście zupełny spokój, a ludność z wielką ufnością śledzi rozwijające się na terenie wojennym wypadki.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 08-07-1916

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.