W Warszawie będą rekwirowane prywatne zapasy żywności

 

Do „Dziennika Poznańskiego" donoszą z Warszawy: W ubiegły czwartek (przed wielkiem tygodniem) rozpoczęło się spisywanie wszelkich zapasów produktów spożywczych, znajdujących się w mieszkaniach prywatnych, składach hurlownych, sklepach detalicznych, restauracyach, kawiarniach itd. Rozesłano odpowiednie blankiety, na których mają być dokładnie wypisane wszelkie zapasy.

 

Zapasy każdego artykułu żywności, wynoszące więcej niż dwa funty na osobę, podlegają spisowi. Nie podlegają m u tylko zapasy mąki, ponieważ w tym względzie obowiązują deklaracye dawniejsze, składana podczas spisu z przed pół roku. Po przeprowadzeniu spisu komisya przymusowej sprzedaży przystąpi do rekwirowania zadeklarowanych zapasów, o ile przewyższać będą 5 funtów na osobę każdego podlegającego rekwizycyi produktu żywnościowego.

Dotychczas jeszcze nie ustalono cen, po jakich komisya płacić będzie za produkty zarekwirowane

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 3-05-1916

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.