Żydowska deputacya nauczycielska u księcia Lubomirskiego w Warszawie

 

„Tagblatt żydowski" we Lwowie donosi, że przed kilkoma dniami zjawiła się u prezydenta miasta delegacya towarzystwa nauczycieli żydowskich i wręczyła mu memoryał, w którym domaga się, by każdej narodowości przyznano prawo decydowania o swem szkolnictwie w autonomicznych instytucyach szkolnych.

Wobec podjętych przez zarząd miasta kroków dla zorganizowania ogólnej sekcyi szkolnej i takiejże rady szkolnej i wobec tego, że gmina żydowska

w Warszawie nie może być uważana za reprezentantkę ludności żydowskiej domaga się towarzystwo nauczycieli żydowskich w Warszawie, by w przyszłej sekcyi szkolnej i we wszystkich jej oddziałach była reprezentowana ludność żydowska proporcyonalnie do liczby żydowskiej ludności miasta, a w radzie szkolnej zasiadał reprezentant towarzystwa żydowskich nauczycieli.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 3-05-1916

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.