Podarki wielkanocne dla Legionistów polskich.

Otrzymaliśmy następujący komunikat: Liga kobiet zawiadamia, że rozpoczęlo się już pakowanie darów wielkanocnych dla legionistów. Kto więc pragnie przyczynić się do uprzyjemnienia naszym chlopcom dni świątecznych w okopach, niech pospieszy z ofiarą. Musimy spieszyć z posyłką, by doszła na czas, a jeśli to możliwe choć na kilka dni przed świętami. Roztopy wiosenne utrudniają komunikację kołową, a dostawa od kolei do poszczególnych pozycji będzie ciężka i powolna. Dzięki ofiarności Polskich mieszkańców Lwowa.

Liga ma jut spory zapas: skarpetek, chustek do nosa, bielizny, papierosów, mydeł, papieru listowego, kartek, ołówków i słodyczy itp., z czego składać się mają paczki wielkanocne. Ale nie dosyć, by wszyscy, zastali obdzieleni. Prosimy więc o naldrobniejsze chociażby datki pieniężne lub wyżej wymienione przedmioty, Który chciał sam przygotować paczkę kompletną, może w lokalu Ligi, plac św. Ducha, obejrzeć wzór gotowej paczki, gdyż trzeba, by wszystkie były jednakowe i nikt się nie czuł pokrzywdzonym. Godziny urzędowe 10—1, 5-7.

 

Kurjer Lwowski, 23-03-1916

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.