Uroczysta wilia dla rannych

 

We wszystkich szpitalach twierdzy krakowskiej odbędzie się uroczysta wilia dla rannych i chorych żołnierzy. Około 9000 chorych i rannych żołnierzy otrzyma w Krakowie podarunki gwiazdkowe. Każdy chory — oprócz owoców, ciast i papierosów, otrzyma jeszcze

trzy inne podarunki, zaś ciężko chorzy i ciężko ranni otrzymają nadto dodatkowo piękne srebrne zegarki. Uroczystość wigilijna odbędzie się prawie we wszystkich szpitalach krakowskich dnia 23 b. m. po południu. — Wczoraj nadeszła do Krakowa przesyłka podarków gwiazdkowych dla 4000 żołnierzy od austr. Tow. Czerwonego Krzyża z Wiednia. Większa część powyższej przesyłki przeznaczoną została dla stacyi epidemicznych.

            Szpitale twierdzy zarezerwują te dary dla tych żołnierzy, którzy przyjadą do Krakowa po 23 b.m.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 24 grudnia 1915

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.