Popularność Paderewskiego w Ameryce

 

„Kur. Warsz.“ pisze: Redakcya wielkiego dziennika chicagowskiego „The Chicago Herald” nadesłała nam niezwykłą, pełną wyrazu fotografię Paderewskiego, przemawiającego n a wiecu na rzecz Polski. Jak donosi „Herald", wiec ten odbył się w Chicago pod gołem niebem i zgromadził około 10.000 publiczności. Artysta fotograf „Heralda” uchwycił znakomicie wyraz bolesnego uniesienia wielkiego artysty, gdy przemawiał o losach zrujnowanej ojczyzny.

Dla powiększenia funduszów na rzecz ofiar wojny w Polsce zrobiono z tej fotografii 100.000 odbitek, które mają być sprzedawane w Ameryce. Wydawnictw o „Heralda“ podjęło się dostarczyć 10.000 takich odbitek bezpłatnie. Za odbitki z autografem Paderewskiego ofiarowano już po 50 dolarów i więcej. „Kur. Warsz.” nadesłaną mu fotografię wystawił w oknie kantoru.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 21-07-1915

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.