Miasto kotów

 

O tem, że istnieje na świecie miasto psów, wiedzą wszyscy. Jest niem nadbosforski Konstantynopol. O mieście kotów nikt dotąd nie słyszał.

Pospieszamy zatem poinformować Szan. Czytelników, że miastem kotów, jest nie inne miasto, jak nasz stołeczno-królewski gród, Kraków. Grasować zaczynają koty krakowskie w nocy i nad ranem po strychach, ulicach i plantach. Mimo, iż marzec dawno już minął, chodzą zawsze w parze, a swojem miauczeniem i innymi miłosnymi okrzykami spać nie dają mieszkańcom i drażnią tych, którzy późną porą pojawiają się na mieście.

 

Powiadają, wychowanie kotów jest właściwością starych panien. Jeżeli tak rzeczywiście jest, to Kraków musi mleć bardzo dużo starych panien. Mój przyjaciel, wytrawny Don Juan zapewnia, że rzeczywiście Kraków mógłby wziąć nagrodę na konkursie miast (do 200.000 mieszkańców) — ilością panien starszych nad 24 lat.

 

Niemniej przeto Kraków nie ma powodu znosić spokojnie i bezkarnie kociej orgii. W Badenii istnieje miasteczko, w którem nałożono podatek na koty. Magistrat ciągnie stąd poważne zyski. Możeby tak za przykładem niemieckiego miasteczka poszedł Kraków. Dochody z tego podatku byłyby znaczne, a przeciw jego zaprowadzeniu stare panny z pewością nie urządziłyby demonstracyi. Oto ojcowie miasta mogą być spokojni...

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 21-07-1915

 

 

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.