Jesiotry W Wiśle!

 

Jak się okazuje, jesiotr złowiony z końcem ubiegłego miesiąca w Wiśle nie był jedynym, jaki się w okolicy naszego miasta pojawił. Prócz niego zauważyli rybacy jeszcze dwa inne. Jeden z nich trzyma się nieco poniżej Wawelu — ma być jeszcze większy od poprzedniego, którego długość, przypominamy, wynosiła 2.28 m.,waga 63 kg. — i był tam już kilkakrotnie widziany gdy swoim zwyczajem płynął blizko powierzchni, drugi zaś jesiotr pokazał się koło Tyńca.

Przy obecnym nadzwyczaj nizkim stanie wody nie trudno spostrzedz tak duże ryby, lecz mimo to, że — płytkość w ody ułatwia znacznie połów, rybacy mimo zawziętego polowania na te jesiotry dotychczas ich nie złowili i prawdopodobnie ryby-oibrzymy wkrótce spokojnie powrócą do morza. — Naturalnemi ostojami i znakomitemi kryjówkami są liczne w niektórych miejscach dna Wisły, pniaki i kłody, które rybacy oznaczają ogólnem mianem „dęby". — Wśród nich są ryby bezpieczne przed sieciami, które zahaczają się o konary bardzo łatwo i drą. Połów zatem jest niemożliwy. Toteż ryby świadome, dobrodziejstw pokoju w tych kryjówkach swoich dają się b. trudno wypłoszyć na wolną wodę, gdzie można siecią łowić.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 28 czerwca 1915

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.