Tragiczna śmierć skutkiem zatrucia.

Przed dwoma tygodniami pisaliśmy o tragicznej śmierci śp. Józefa Wiatroskicgo, słuchacza praw, urzędnika m. urzędu zdrowia, którego wczesnym rankiem znaleziono w biurze bez życia. Jak się okazało, zachodził tu albo wypadek przypadkowego zatrucia gazem (kurki od gazu były poodkrecane) ewentualnie zmarły popełnił samobójstwo. Obecnie — jak się informujemy — wynik sekcyi dokonanej na zwłokach śp. Józefa Wiatrowskiego, przez zakład medycyny sądowej w Krakowie wykazał, że śmierć śp. Wiatrowskiego nastąpiła wskutek zatrucia tlenkiem węgla, wydobywającym się zapalnika Bunzenowskiego. śmierć ta nastąpiła wskutek przypadku, przez niezgaszenie tego palnika. We krwi zmarłego znaleziono 70% tlenku węgla.

 

 

Wiadomość o samobójstwie śp. Wiatrowskiego okazał się zatem fałszywą...

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 01-06-1915

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.