Tragiczna katastrofa w salinach wielickich.

Z Wieliczki donoszą nam:

 

Miasto nasze wstrząśnięte zostało silnie wypadkiem, jaki zdarzył się onegdaj podczas zwiedzania salin przez grono żołnierzy niemieckich. Na promie, którym turyści odbywają zazwyczaj romantyczną przejażdżkę po jeziorku podziemnym, usadowiło się 54 żołnierzy niemieckich. Czy obciążenie promu było za wielkie, czy też z innego powodu, lina ciągnąca prom zerwała się, prom się przechylił, a żołnierze wpadli do wody. Wśród nieopisanego zamętu' i krzyku, jakim rozbrzmiały czeluści solnej komory, ledwo rozwidnionej rzadkiemi lampkami elektrycznerni, wśród kodowania się ciał w czarnych nurtach — siedmiu żołnierzy dostało się pod prom i utonęło, renta wyratowała się z toni, chwyciwszy się krawędzi tratwy.

 

 

Zwłoki utopionych żołnierzy wydobyto z jeziora i pogrzebano nie na cmentarni lecz w parku Mickiewicza w Wieliczce.

 

Dochodzenia z powodu wypadku są w toku.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 27-04-1915

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.