Nowe kanały.

Wskutek wadliwej kanalizacji nieruchomości „Dziekanka" na Krakowskiem Przedmieściu wody deszczowe zalewają sąsiednie, terytotjum seminarjum katolickiego i domu rosyjstkiego towarzystwa dobroczynności.

 

Magistrat uchwalił wobec tego przez terytorjum seminarjum wybudować nowy kanał kosztem rb. 7.000.

 

 

Również dla uchronienia miejscowości koło stacji kolei kaliskiej od zalewu uchwalono przeprowadzić kanał sztejgutowy przez ul. Nowo - Wiejską od Grójeckiej na co wyznaczono rb. 5,916.

 

Kurjer Poranny, 22-04-1915

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.