Sprzedaż serwetek papierowych na rzecz Biura pomocy wojennej

Biuro pomocy wojennej przy c. k. Ministerstwie spraw wewn. już przed pewnym czasem wdrożyło na wzór oficyalnych dwuhalerzowych kartek rachunkowych dla przemysłu gospodnio-szynkarskiego podobną akcyę z serwetkami papierowemi. Te serwetki papierowe z wybitym znakiem oficyalnym kupują właściciele gospód, lub też, jak się to dzieje w większych restauracyach, płatniczy i liczą za to gościom po dwa halerze. Akcya ta zasługuje na poparcie nietylko z uwagi na to, że czysty dochód ze sprzedaży serwetek przeznaczony jest na cele dobroczynne Biura pomocy wojennej, ale również i ze względów hygieny. Namiestnictwo wydało okólnik, w którym radzi Starostom w odpowiedni sposób zachęcić właścicieli gospód i szynków położonych w obrębie powiatu (miasta Krakowa), aby w swoich lokalach zaprowadzili używanie oficyalnych serwetek papierowych. Cena serwetki wynosi 2 halerze za sztukę, a zamawiać je należy w technicznej centrali handlowej Biura pomocy wojennej (Technische Betriebszentrale des Kriegshilfsburos des k. k. Ministeriums des Innem) Wiedeń I., Rober Markt 5, albo w składzie (Betriebsstelle) tego biura, Wiedeń X., Davidgasse 89.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 25-03-1915

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.