Sen Legionisty.

„A teraz, gdy już ukończyłaś tamten paciorek, powtarzaj Janinko za mną: Boziu daj zdrowie Mamusi i mnie, a przedewszystkiem tatusiowi. Weź Go w swą przemożną opiekę, ochraniaj Go od złego wypadku, nieszczęścia i śmierci i spraw, aby szczęśliwie jak najprędzej do Nas powrócił. Daj Mu Anioła stróża, któryby czuwał nad Nim na każdym kroku, bronił i osłaniał w niebezpieczeństwie i dodawał Mu sił do wytrwania. O to Cię Boże błagamy w pokorze, racz wysłuchać naszych, gorących próśb!"

 

 

 

Mała Janinka powtarzała za Matką w skupieniu słowa modlitwy, a gdy ją ukończyła, oparła swą jasną główkę o ramię Mamusi i po małej chwili usnęła snem cichym i spokojnym.

 

W tym samym czasie, gdzieś hen, daleko, na polu bitwy, po tylu trudach i mozołach na zaimprowizowanym w polu łożu skłaniał głowę do snu pokrzepiającego jej ojciec, legionista 1 pułku i oczyma duszy ujrzał tę właśnie chwilę, usłyszał nieledwie słowa gorącej modlitwy, zanoszonej za nim do Boga, w domu, przez dwie najdroższe i najbardziej kochane na świecie istoty. Widzenie trwało zaledwie mgnienie oka, ale kiedy rano sygnał zbudził legionistów ze snu, ich mąż i ojciec wstał rześki i pełen otuchy, ii tego nie spotka żadna zła przygoda, kto ma takie orędowniczki wobec Boga.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 21-01-1915

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.