Urzędowa akcja ratunkowa

Przed kilku dniami przybyły do Warszawy pełniący obowiązki generał - gubernatora w zarządzie cywilnym senator Lubiniów, bezpośrednio po objęciu swego stanowiska wydal na ręce p. o. gubernatora warszawskiego rz. r. st. Gressera szereg zarządzeń, mających na celu walkę z chorobami zakaźnemi oraz nędzą wśród ludności w miejscowościach objętych przez pożogę wojenną.


Zarządzenia te przewidują w pierwszym rzędzie otwieranie w gęsto zaludnionych miejscowościach na koszt skarbu bezpłatnych herbaciarni, tanich kuchen i szpitali.

 

W Szymanowie pod Teresinem w pow. sochaczewskim polecono otworzyć bezpłatną herbaciarnię i szpital na 30 łóżek, w Błoniu powiększyć istniejący na 15 łóżek szpital do 40 łóżek, w Okęcie pod Pruszkowem założyć szpital i herbaciarnię.

 

Wszystkie powyższe zarządzenia mają być spełnione jaknajprędzej.
Kurjer Poranny 20-01-1915

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.