Tragiczna śmierć profesora Hadaczka we Lwowie.

Do Krakowa dotarta dawno wiadomość o tragicznej śmierci profesora lwowskiego uniwersytetu dra Karola Hadaczka, znanego archeologa. Liczni jego przyjaciele i zwolenicy długi czas łudzili się nadzieją, że to tylko jedna z licznych plotek, krążących o Lwowie; w ostatnich dniach jednak wiadomość ta została niestety, potwierdzoną. Przed kilku dniami przyjechała ze Lwowa żona jednego z profesorów uniwersytetu lwowskiego, która przed dziesięcioma dniami opuściła Lwów i ona właśnie wśród szeregu innych wiadomości o lwowskim uniwersytecie, potwierdziła wiadomość o tragicznej śmierci prof. Hadaczka. Była ona wynikiem szalonej depresyi, panującej we Lwowie, trudność pogodzenia się choćby tylko z przejściowymi stosunkami i wkońcu zupełne odcięcie od rodziny, którą w żaden sposób nie mógł się skomunikować. Cześć jego zacnej pamięci!

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 19-01-1915

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.