Runięcie trzech sklepów na Kazimierzu.

Wczoraj w nocy około godziny czwartej nad ranem zawaliły się podłogi w trzech sklepach parterowych w starej realności przy ul. Bożego Ciała pod l. 20. Zawaliło się mianowicie sklepienie pod dużą piwnica, nad którą te sklepy się mieściły. Stary ten dom należy do kapitalisty Sal. Fendlera, przebywającego obecnie w Wiedniu. Sklepy należały do Reginy Landesbergerowej (sklep galanteryjny), Mojżesza Bilckmana (sklep z mąką i Jakóba Lechnera (skład spirytusu). Zawalone sklepienie wyrządziło znaczną szkodę w piwnicy, należącej do p. Benarda Kemplera, gdyż zasypało t icle towarów i przedmiotów domowego użytku.

 

 

Powodem zawalenia się sklepów do piwnicy było według zeznania świadków i sąsiadów, albo nagromadzenie 20 worków „mąki w sklepie Blickmana, albo kilka beczek spirytusu w sklepie Lachnera. Z piwnicy i sklepów uprzątnięto towary, o-raz sklepy zamknięto.

 

Dzisiaj ma się udać na miejsce wypadku komisya budowlana z ramienia magistratu celem ustalenia co było przyczyną wypadku. Zdaje się, że dom, gdzie zaszedł wypadek, będzie musiał być zburzony.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 19-01-1915

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.