Ś. p. Felicyan Pilłtowski,

 

zmarł w Poznaniu w pierwsze święto Bożego Narodzenia przeżywszy lat 81. Zmarły pracował blizko 40 lat w banku Kwilecki Potocki i Sp., w latach ostatnich dla względów zdrowia był emerytowany. Nieskazitelnego charakteru, wierny syn Kościoła był prawym patryotą. Dopóki mu zdrowie i siły dopisywały, brał żywy udział w pracach społecznych bez szukania rozgłosu i zaskarbił sobie szacunek powszechny nie tylko u swoich, lecz także wśród współobywateli obcej narodowości. Ś. p. Felicyan był od samego początku istnienia naszego pisma wiernym jego abonentem i zwolennikiem.

 

 

 

Zgon zmarłego opłakuje zona, córka i czterech synów, z których jeden jest lekarzem w Chełmży, drugi prokurentem w Banku Związku Spółek Zarobkowych, dwaj pozostali natomiast zajmują stanowiska w Królestwie Polskiem i niestety z powodu wojny o śmierci ojca nic nie wiedzą. Żałobą dotkniętej rodzinie ślemy wyrazy najserdeczniejszego współczucia,

 

Pogrzeb odbył się dnia 29-go z zakładu Sióstr Miłosierdzia przy placu Bernardyńskim przy licznym udziale publiczności. Kondukt prowadził ks. proboszcz Ruciński w asyście 10 księży.

 

Cześć pamięci Zmarłego, spokój Jego duszy!

 

Praca: tygodnik polityczny i literacki, ilustrowany, 09/16-01-1915

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.