Ulgi dla rezerwistek a spekulacya.

 

Jak wiadomo, przeciwko żonom i rodzinom, które zamieszkiwały przy osobach, utrzymujących je, a obecnie powołanych do armii czynnej, nie można wy-taczać spraw o komorne i właściciele domów zmuszeni są osobom takim udzielać kredytu mieszkaniowego do czasu ukończenia wojny. Wiele osób tej kategoryi pozmieniało mieszkania na mniejsze, bądź też nie chcąc się zadłużać, załatwiło z gospodarzami kwestyę komornianą po uzyskaniu znacznych ustępstw. Są jednak i tacy, którzy pomimo możności, uważają za właściwe mieszkać nie płacąc, a nawet wzbogacając się kosztem gospodarza, gdyż odnajmują od siebie zbywające pokoje sublokatorom. Obecnie kilku właścicieli domów udało się na drogę sądową, żądając, aby komorne przypadające od sublokatorów było płacone nie głównym loka-torom, którzy sami komornego nie uiszczają, lecz właścicielom domów.

 

Kurjer dla Wszystkich, 15-01-1915

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.