Łódź.

(or.) Onegdajszy czwartkowy „Nowy Kuryer Łódzki" wieczorny piętnuje wielu obywateli, którzy porzucili posterunki wówczas, gdy praca ich była nieodzowną i na razie trudno było ich zastąpić. Z 4 radnych magistratu pozostał tylko jeden p. Zygmunt Rychter, który dotąd pracuje bez przerwy. W Tow. Kredytowym m. Łodzi z dyrektorów 5 uciekło z Łodzi.. W tomie Towarzystwie 10 członków komitetu nadzorczego pozostało tylko 3 na stanowisku, reszta zaś uciekła. Z zarządu gminy żydowskiej—wszyscy uważali za stosowne opuścić Łódź. W łódzkim Komitecie giełdowym, sprawuje czynności tylko 3 członków

 

 

— Skutkiem braku mleka w mieście, wywołanego udarennionnym dowozem, oraz rekwirowaniem krów dojnych na ubój , Rom milicyi, podjął starania u władz wojskowych celem zabezpieczenia od uboju krów, znajdujących się w oborach w mieście i na przedmieściach.

 

— Milicya zajęła się kwestyą sporządzania protukutów, ustalających szkody, spowodowane działaniami wojennemi. Na ekspertów powołani zostali inżynierowie pp. Pałaszewski i Stebelski.

 

— Kom. Milicyi otrzymał kilka skarg od obywateli, że elektrownia łódzka wstrzymała dostarczanie prądu elektrycznego do wodociągów, wobec tego, iż nie uregulowano rachunku z elektrownią.

 

Kuryer dla Wszystkich, 05-12-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.