Sprzedaż mleka w miejskich mleczarniach.

Piszą nam z miasta: Pod powyższym tytułem pojawił się w „N. Reformie" z dnia 1 bm. artykuł, w którym żali się autor urzędnik czy Radca, że mimo „kartki z Magistratu", uprawniającej do poboru kilka litrów mleka, trzeba czekać w mleczarni. Koniec notatki brzmi: W wydziale aprowizacyjnym ogłoszono, iż z powodu niewielkiej ilości mleka w mleczarniach miejskich legitymacyj na mleko „już" nie wydaje się. — Sprawa wyjaśniła się sama... Więcej niż tydzień: przed I-ym, w czasie wyznaczonym przez Wydział aprowizacyjny, zgłosiło się wiele osób podało swe nazwiska i ilość mleka. Urzędnik drzwi Nr. 5 kazał przyjść po legitymacye na 1 grudnia. Jednakże już 30 listopada przybyło dużo osób po legitymacye do kancelaryi Nr. 5. Legitymacye wypełnione leżały w biurku. Zebranym jednak zgotowano niespodziankę. Oto Dr. K. oświadczył, że z wyższego zarządzenia wstrzymano wydawanie legitymacyi, że... sprawa odwlecze się jeszcze parę tygodni. Równocześnie na drzwiach biura wywieszono kafle z napisem:

 

 

Legitymacye na mleko wydawać się będzie od 1 dn 4 grudnia.

 

Publiczność poszła znów po legitymacye 1 grudnia rano i odeszła z niczem, bo ów urzędnik, Dr K. dał odpowiedź: Nie można znaleźć klucza do rozdzielenia tato popołudniu tego samego dnia zdarto z drzwi poprzednie ogłoszenie a nalepiono nowe: Legitymacyj na mleko nie wydaje się!

 

Tymczasem z artykułu „N. Reformy" (a wreszcie wiemy od mleczarek miejskich), że istnieją „kartki z Magistratu na mleko". Kiedyż więc takie kartki wydawano i komu?

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 04-12-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.