Propaganda prawosławia w Galicyi.

Do „Kijewlanina" donoszą z Poczajowa, że dnia 28 sierpnia uroczyście przyjęto tam „na łono prawosławia" 500 unitów galicyjskich. Byli to mieszkańcy trzech wsi. Przyszli z procesy a do Ławry Poczajowskiej. Obrządku dopełnił „episkop" krzemieniecki Dyonizy, który wygłosił odpowiednią przemowę do „Haliczan". Dnia 31 sierpnia episkop Dyonizy po raz pierwszy celebrował „liturgię" — oczywiście prawosławną w jednej ze wsi galicyjskich. Przyjęli tam prawosławie pozostali mieszkańcy trzech wsi. Ogółem „przeszło" w Galicyi na prawosławie 2.000 osób.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 18-10-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.