Oryginalna scena w golarni.

Jeden z kapitanów naszej armii, po trzechtygodniowym prawie pobycie w polu, znalazł się w małem miasteczku w Królestwie Polskiem. Pierwszem jogo życzeniem było... ogolenie się; To też ulokowawszy swych żołnierzy, wybrał się na poszukiwanie golarza. W rynku znalazł golarnię, ale rosyjską. Co robić? Dać się golić, to fryzyer gotów jest podciąć mu przy tej sposobności gardło!

 

 

...Ale na wszystko znajduje się sposób. Nasz kapitan wrócił do prowizorycznej kasarni swego pułku, zabrał z niej 2 żołnierzy w pełnem uzbrojeniu i w ich towarzystwie udał się do golarni. Tutaj usiadł spokojnie na krześle, i kazał się golić, żołnierzom zaś polecił, aby w razie najmniejszego podejrzanego ruchu golarza, bez pytania zastrzelili go. Rozumie się, że golarz, słysząc podobne polecenie, zachowywał się bez zarzutu i w przeciągu kilku minut dokonał wskazanego mu zabiegu. Nasz kapitan zapłacił oo należy i uradowany z pomysłu wrócił w do-skonałem usposobieniu do kasarni.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 17-10-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.