Zakaz sprzedaży surowych produktów spożywczych i owoców.

Magistrat tutejszy ogłosił wczoraj następujące obwieszczenie:

 

Ze względu na niebezpieczeństwo zawleczenia do miasta czerwonki, cholery i innych chorób zakaźnych, Magistrat zakazuje sprzedaży owoców i wszelkich produktów spożywczych w stanie surowym, jak np. ogórków kiszonych, w dzielnicach do miasta przyłączonych, tak w sklepach jak na straganach i w handlu obnośnym.

 

 

W dzielnicach miasta I-VIII wspomniane artykuły mogą być sprzedawane tylko na placu Nowym, oraz w większych owocarniach.

 

Przekraczający ten zakaz będą karani grzywną lub aresztem w myśl rozporządzenia ces. z dnia 20 kwietnia 1854 L. 96 Dz. pp., a towar sprzedawany wbrew zakazowi ulegnie konfiskacie względnie zniszczeniu.

 

Jednocześnie Magistrat zwraca uwagę i jak najenergiczniej poleca mieszkańcom ścisłe stosowanie się do ostrzeżenia Miejskiego Urzędu Zdrowia., wydanego w sierpniu 1914, a tyczącego się niebezpieczeństwa spożywania surowych lub zepsutych owoców, picia zimnej wody etc.

 

Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie 7 dniem ogłoszenia.

 

Magistrat stoi. król. miasta Krakowa, dnia 29 września 1914 r. Prezydent miasta: w z. dr Szarski.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 03-10-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.