Sienkiewicz zapowiada publikacyę o wrażeniach z wojny.

W rozmowie z współpracownikiem „N. f. Presse" oświadczył syn Henryka Sienkiewicza, że ojciec jego, jak co roku, także i w tym roku spędzał lato w swej posiadłości koło Kielc. Gdy wojska austryackie wkroczyły do Kielc, postanowił Sienkiewicz wyjechać do Austryi, jednakże pozostał jeszcze przez 10 dni w swej wsi, nie doznając przeszkody. Otrzymał potem na swoje życzenie paszport do Austryi i udał się powozem do Krakowa, dokąd przybył po dwóch dniach. W Krakowie mieszkał Sienkiewicz w pensyonacie przy ul. Wolskiej przez szereg dni W zeszłym tygodniu udał się dobrowolnie do Wiednia.

 

 

Sienkiewicz, chce w najbliższych dniach udać się do Tyrolu względnie do Salzkammergutu, i zabawić tam tak długo, dopóki stosunki nie pozwolą mu wrócić do Krakowa. Dalj oświadczył syn Sienkiewicza, że ojciec jego ma zamiar wydać później publikacyę o swoich wrażeniach z wojny.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 22-09-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.