Z ziem polskich

Dziś o 6.15 wieczór zaalarmowano straż pożarną, że pali się wieża na Wawelu. Straż, pożarna stwierdziła jednak, że pożaru ładnego nie było, tylko pawano rodzaju fata morgona. Oto blask słońca zachodzącego, był taki czerwony, te robił wrażenie ognia, zaś olbrzymie chmury komarów unoszące się wokół wieży były podobne do chmur dymu. Stąd też fałszywy alarm.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 21-09-1920

Z Warty wydobyto wczoraj przy drodze Dębińskiej zwłoki kobiece. Zmarła liczyła lat 20-22 i miała na sobie zieloną spódnicę i szaro brunatny płaszcz z czarnym kołnierzem krymskim.

 

Kurjer Poznański, 21-09-1920

Rząd angielski zakazał wywozu węgla gazowego w obawie przed strajkiem górników, co, gdyby się stało, zabrakłoby węgla dla gazowni angielskich, zapasy bowiem węgla są niewielkie.

 

Kurjer Poznański, 21-09-1920

w boju pod Nasielskiem, padł ugodzony kulą jeden z najzdolniejszych publicystów młodszego pokolenia, Bohdan Straszewicz, b. redaktor „Kurjera Polskiego" i „Gazety Polskiej". Mimo braku sił fizycznych i niekorzystnego stanu zdrowia, na pierwsze wezwanie stanął w szeregach, wziął karabin do ręki, która dotychczas tylko piórem walczyła... Padł w obronie Ojczyzny.

na styci Sobieszczyszyn.

Z Lublina donoszą: Na stacyi Sobieszczyszyn zdarzyła się katastrofa kolejowa. Pociąg ciężarowy wykoleił się wskutek rozszerzenia się szyn kolejowych. 8 wagonów zdruzgotanych, 8 ludzi zabitych, 87 lżej lub ciętej rannych. Ofiary wypadków przewieziono do szpitali wojskowych w Lublinie. Powód katastrofy nieznany. Dochodzenia w toku. Wśród ofiar są osoby przeważnie Warszawy lub okolicy.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 17-09-1920

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.