Z ziem polskich

Celem udzielenia wsparć po 124 koron z fundacyi śp. Józefa Kośvitzkyego dla ślepych rozpisuje magistrat konkurs z terminem do dn. 10 kwietnia. O wsparcia te mogą się ubiegać tylko osoby ociemniałe, bez różnicy wyznania i płci, zamieszkałe stale w Krakowie, godne pomocy i potrzebujące jej w istocie. Podania należy wnieść do Wydziału kraj. we Lwowie na ręce prezydenta m. Krakowa do dnia 10 b. m.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 07-04-1920

Wczoraj przewiozło pogotowie ratunkowe do szpitala 14-letn. Chłopca Piotra Szumea, któremu w czasie zabawy granat ręczny wybuchając skaleczył ciężko rękę.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 07-04-1920

We Lwowie przy ul. Bilińskich schodziła 9-letnia Eugenia Gałązka do piwnicy z zapaloną lampą. Zawadziwszy o nierówność stopnia, dziecko upadło. Od płomienia rozbitej lampy zajęły się sukienki. W stanie groźnym odwieziono dziecko do szpitala.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 07-04-1920

Onegdaj rano około godz. 5-tej zapalił się dach na budynku Ignacego Nowaka w Prądniku Czerwonym. Od lecących faktor zapaliły się stajnie, stojące w pobliżu budynku, które w kilka chwil doszczętnie spłonęły.

 

W czasie pożaru troje ludzi odniosło ciężkie poparzenia. Nadto spaliły się dwa cielęta, jedna koza i około 100 kur.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.