Z ziem polskich

Warszawa, 24.2 (Pat.)

Sytuacye na węźle kolejowym warszawskim od wczoraj uległa zmianie o tyle, że odchodzi większa ilość pociągów.

 

Dziennik Białostocki, 25-02-1921

Wilno, 24.2 (E.E.)

Rada miejska wobec ciężkiej sytuacji finansowej Wilna, postanowiła zabiegać o zaciągnięcie w Warszawie pożyczki w wysokości 30 miljonów marek. Jednocześnie podniesiony ma być cały szereg podatków miejskich.

 

Dziennik Białostocki, 25-02-1921

W tygodniu szóstym r. b., t. j. od d. 6 do 12 lutego zachorowało ogółem na choroby zakaźne 18 osób (9 mężczyzn i 8 kobiet), z liczby tej chrześcjan 5 (3 m. i 2 k.) oraz żydów 12 (6 m. i 6 k.).

Na tyfus plamisty 9 (5 m. 4 k.), tyfus rzekomy 3 (1 m. 2 k.), syfilis 1 kobieta.

 

Dziennik Białostocki, 25-02-1921

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej prezydent miasta, p. B. Szymański, wyjechał do Poznania, celem zbadania na miejscu sprawy kupna sikawki parowej, którą posiada magistrat Poznania i zgadza się odstąpić magistratowi naszego miasta.

 

Dziennik Białostocki, 25-02-1921

 

Jadłodajnia dla inteligentnych utrzymana i prowadzona przez Amerykański Komitet Opieki nad biednymi w Polsce z ramienia Hoover»a. Za 3 marki a Jeżeli niema i za darmo otrzymuje się bardzo smaczny obiad.

Świat, 11-12-1920

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.