Z ziem polskich

Magistrat wyasygnował mrk. 2317.25 na utrzymanie 65-ciu dziewcząt w miesiacu, styczniu r. b. w zakładzie Rodziny Marii; mrk. 2.500 tytułem dodatkowej miesięcznej zapomogi za luty r. b. na potrzeby schroniska przy ul. Wiejskiej nr. 3 i mrk. 3.300 tytułem dodatkowej miesięcznej zapomogi im potrzeby schroniska przy ul. Smolnej nr. 3.

 

Nowa Gazeta, 23-02-1918

Hr. Tadeusz Łubieński zawiadomił prezydyum magistratu, że ma dla Krakowa około 40 krów wraz z konieczną paszą na nabliższe miesiące i zwrócił się do wiceprez. p. Rollego, aby prezydyum miasta zajęło się wyznaczenia umieszczeń dla tych krów. Wiceprez. Rolle, uznając doniosłość krowy, polecił podwładnym urzędnikom wyszukać odpowiednich obór. Krowy te będą umieszczone w jednej ze wsi pod Krakowem.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 23-02-1918

Wydział VI szpitalnictwa zwrócił się do. Matastratu z wnioskiem o przekazanie Dyrekcii Służby Zdrowia Ministerstwa spraw wewnętrznych eksploatacji Warszawskiego Instytutu Szczepienna Ospy ochronnej na warunkach oceny reatnej wartości, przekazanej władzom państwowym instytucii. Magistrat uznał jednakże, iż obecnie nie uwata za możliwe pozbycie się Zwiadu Instytutem i jednocześnie uchwalił prosić Ministerstwo o wskazanie braków zauważonych w prowadzeniu tego zakładu.

 

Nowa Gazeta, 23-02-1918

Wczoraj około g. 7 rano zawiadomiono oddział III o pożarze, wynikłym w posesji Nr 8 przy ul. Mazowieckiej. Przybyłe Pogotowie II oddziału zastało ogień wydobywający się na dach poprzecznej piętrowej oficyny dachówką krytej, mieszczącej kuchnię dla inteligencji. Płonące sufity i belki oraz krowie zalano. Wyrąbano część sufitu nad poczekalną i kilkanaście dachówek wybito, aby wprowadzić powietrze pod dach. Przyczyną pożaru była belka, wpuszczona w kominowy przewod sąsiedniej posesji Nr 10.

 

Nowa Gazeta, 23-02-1918

Delegacja pokojowa bułgarska w Warszawie, podczas przerwy w rokowaniach, d. 7 b. m.

Od strony lewej do prawej: Minister Tonczew, kapitan fregaty Nedew, Prezes ministrów Radosławow, leg. Sekr. dr. Anastazow, wojskowy pełnomocnik na post. Ganczew, Minister Stojanowitach, inżynier Zagórski.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.