Z ziem polskich

Jak donosi telefonem nasz korespondent (Z) budowa przystani w Gdyni postąpiła znacznie naprzód tak, że mogą z niej już korzystać torpedowce i statki o mniejszej pojemności. Niedawno do przystani gdyńskiej zawinęły francuskie torpedowce. Do ożywienia ruchu w porcie przyczynia się także w znacznej mierze nowo wybudowana linia kolejowa Gdynia-Kokoszki.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 13-01-1922

nie ustaje. Donoszą nam o świeżych dwóch wypadkach otrucia strychniną i sublirnatem. Denatkami są kobiety.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 13-01-1922

Wilno. (AW). Dzisiaj nadeszły do Wilna dwa pociągi specyalne z wyborcami, oraz cztery normalne. Jeden z pociągów z wyborcami w pobliżu stacyi Porubanek uległ rozerwaniu. Z pociągu tego dostarczono do Wilna dotychczas 5 wagonów. Przybycie reszty wagonów oczekiwane jest późną nocą. Przyczyna wypadku niewiadoma, krąż jednak pogłoski, iż należy to przypisać złej woli rosyjskich funkcyonaryuszy kolejowych. W sprawie tej zarządzono śledztwo.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 10-01-1922

tzw. „Litwy Środkowej”.

Zwycięstwo list polskich na całej linii.

 

Nastrój we Wilnie.

Wilno. (PAT). Dotychczas przybyło do Wilna około 4000 wyborców uprawnionych do głosowania. Nastrój w mieście panuje podniosły.

 

Spokój w mieście.

Wilno. (PAT). W mieście panuje spokój zupełny. Straż wyborcza jest na swoich stanowiskach. Lokale wyborcze przepełnione.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 10-01-1922

Leśny w Jawczycach powiatu Wielickiego Jan Urbański zdejmował strzelbę ze ściany. Strzelba wypaliła raniąc leśnego w nogę. Chorym zajął się szpital św. Łazarza.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 10-01-1922

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.