Z ziem polskich

Polak. - Traktat podpisany czy nie podpisany, a ty, kartoflarzu, coś tu siedział prawem kaduka, wyjeżdżaj teraz na złamanie karku!

Mucha, 13-06-1919

Wczoraj opatrzyło Pogotowie ratunkowe niejaką Salę Fischerową, która została postrzeloną przez swego znajomego, który, przybywszy do niej w gościnę, zabawiał się browingiem. Nadto opatrzyło Pogotowie 15-letniego Jana Noworytę, który w czasie zabawy został ranny ślepym nabojem karabinowym.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 19-06-1919

Katowice, 18.6. Na znak protestu przeciw niesłychanym gwałtom prusaków na G. Śląsku, w dniu wczorajszym stanęły na Śląsku wszystkie kopalnie i huty tamtejsze, na których robotnicy i górnicy porzucili pracę, chcąc w ten sposób pokazać rozbestwionemu prusactwu swą siłę.

Aresztowania trwają. Nastrój na Śląsku niezwykle gorączkowy.

 

Kurjer Częstochowski, 19-06-1919

Morawska Ostrawa. Z Berlina donoszą, że niemieckie dowództwo naczelne na Górnym Śląsku zarządziło w porozumieniu z Berlinem zamknięcie granicy polskiej.

 

Kurjer Poznański, 19-06-1919

Pewna osoba złożyła na ręce O. Pawła Cieplińskiego, kustosza zakrystji na Jasnej Górze rubli 1000 na kupno medalików z wizerunkiem M. B. Częstochowskiej i rozdanie ich wśród żołnierzy walczących na froncie.

 

Kurjer Częstochowski, 19-06-1919

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.