Z ziem polskich

Z Warszawy donoszą: Żywą działalność rozwija miejska Delegacja kultury. Pomimo braku egzekutywy, ta Delegacja, przez swój energiczny protest, doprowadziła do zamknięcia całego szeregu bud kabaretowych, które wyrosty podczas wojny na krańcach miasta, w dzielnicach fabrycznych, ściągając na haniebną zabawę młodzież rękodzielniczą. Pragnęłaby ona jeszcze gorąco zająć się kinematografami, które nabrały i u nas, jak wszędzie, znaczenia teatru ludowego i winny znajdować się pod czujną kontrolą społeczną. Idzie o to, aby cenzura nad filmami, którą wykonywuje obecnie prezydjum policji niemieckiej, oddana została polskiemu magistratowi.

 

Ziemia Lubelska, 22-06-1918

W poczekalni 4. klasy na dworcu tutejszym skonał nagle robotnik J. Jokiel. Przyczyną nagłego skonu było porażenie serca.

 

Dziennik Śląski, 22-06-1918

Z domu pewnego przy ul. Worth z drugiego piętra wypadło dziecko, liczące zaledwie półtora roku, na bruk uliczny i wskutek odniesionych okaleczeń natychmiast skonało.

 

Dziennik Śląski, 22-06-1918

o którym donosiliśmy swego czasu, spowodowała służąca leśniczego Mendego, którą aresztowano.

 

Dziennik Śląski, 22-06-1918

Piętnastoletni syn gospodarza Sikory spadł z konia tak nieszczęśliwie, że umarł po upływie 6 godzin wśród wielkich cierpień. Sikora stracił już dwóch synów na wojnie.

 

Dziennik Śląski, 22-06-1918

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.