Z ziem polskich

Dotychczasowe rozmaite projektowane kombinacye rozwiązania sprawy Górnego Śląska, uwidocznione na tej mapce rozpadły się wobec przyjętego nowego projektu, który dajemy w depeszach.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 14-10-1921

Po kilku letniej przerwie pojawiła się w mieście naszem znowu pierwsza dorożka samochodowa. Ma ona swój postój przy dawniejszym hotelu Rzymskim, naprzeciw Bazaru. Taksa jazdy równa się taksie zwykłych dorożek konnych.

 

Kurjer Poznański, 14-10-1921

Wczoraj nad ranem zawezwano pogotowie ratunkowe na ul. Sławkowską, gdzie żołnierz niewiadomego nazwisk adostał ataku szału. Po ubezwładnieniu nieszczęśliwego, lekarz dyżurny pogotowia ratunkowego polecił odwiezienie go do szpitala.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11-10-1921

Wczoraj zaalarmowano pogotowie ratunkowe na ul. Gertrudy l. 18, gdzie zaczadziła się służąca niewaidomego nazwiska. Po udzieleniu pierwszej pomocy ofarę nieszczęśliwego wypadku przewieziono do szpitala.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11-10-1921

W sobotę otwarto w Manchesterze pierwszy w Anglii szpital dla leczenia przy pomocy radium.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11-10-1921

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.