Z ziem polskich

u wylotu ul. Wielkiej na Starym Rynku w sobotę wieczór chłopak roznoszący gazety przez koło motorowe; ciężko pokaleczonego odwieziono do szpitala.

 

Kurjer Poznański, 04-07-1922

Katowice, 25 czerwca PAT. Dziś obyło się przyjęcie trzeciej strefy Górnego Śląska przez władze polskie. Przedpołudniem opuściły tę strefę wojska koalicyjne. Po zajęciu sztandarów koalicyjnych wywieszono sztandary polskie. Jutro wkroczą do trzeciej strefy wojska polskie.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 27-06-1922

Do tut. urzędu śledczego doniósł p. Karol Kochan, zamieszkały przy ul. Zamkowej l. 7, w Dębnikach, że dnia 24 bm. 7-letni jego synek Zenon wydalił się z domu rodzicielskiego i dotychczas nie wrócił.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 27-06-1922

(Telefonem od naszego korespondenta).

Katowice, 21 czerwca (Z). W powiecie oleskim we wszystkich włoskich daje się słyszeć ustawiczna strzelanina. W Oleśnie i Wachowie rzucono ręczne granaty. Do Katowic przybyła nowa partya uchodźców z powiatów strzeleckiego i kozielskiego.

 

W związku z wieścią o zabiciu Rathenaua wśród tutejszych sfer niemieckich dało się zauważyć silne Poruszenie.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 27-06-1922

Gdańsk, 24. 6. (Tel. wł.). Z Królewca donoszę, że w dniu wczorajszym na terenie towarzystw związkowych materjalów wojennych nastąpiła eksplozja prochu aluminiowego przez samo zapalenie. Spowodowany wybuchem ogień dostał się do składu granatów, gdzie z powodu eksplozji jeden robotnik został ciężko ranny w obie nogi. Z powodu nieustajęcych wybuchów nie mogła straż ogniowa dojść do siedliska pożaru. Szczęściem ogień nie dotarł do 300 min, których wybuch mógł spowodować nieobliczalne straty.

 

Kurjer Poznański, 27-06-1922

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.