Z ziem polskich

W hotelu "Wiktorja" zmarł wczoraj nagle tknięty paraliżem serca kupiec Jokiel Gewier z Łodzi.

 

Kurjer Poznański, 02-12-1922

Warszawa. (AW). MInisterstwo skarbu chcąc zmniejszyć kryzys bezrobocia udzieliło w roku bieżącym dodatkowego kredytu 60 milionów na roboty portowe w Gdyni.

 

Wiadomości Krakowskie, 02-12-1922

Wczoraj popołudniu rozegrała się przy ul. Kazimierza Wielkiego w domu pod l. 20 - straszna scena na tle niesnasek familijnych. Oto Józefa Chabinowa po sprzeczce z matką swego męża, oblała się nafta — a następnie podpaliła się. Momentalnie ogień objął całą postać kobiety. Zaalarmowano pogotowie ratunkowe, które w śmiertelnym stanie odwiozło desperatkę do szpitala.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 21-09-1922

pewien obywatel Włocławka w chwili, kiedy miano wyruszać do kościoła. Powodem miało być brak dowodu, że rodzice panny mlodej zapisali mu majątek.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 09-10-1922

Wczoraj koło godz. 5 popołudniu wybuchł pożar w fabryce zapałek firmy Nycz na Podgórzu. Podczas fabrykacyi zapałek urwał się przy maszynie łańcuch i spowodował zapalenie się zapałek. Ogień ugasili robotnicy tej fabryki przed przybyciem straży. Szkoda nieznaczna.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 21-09-1922

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.