Z ziem polskich

Beczki złota i umierający starzec. - Pięć dni pracy dały zamiast złota śmieci. - Waluta łotewska nie podniosła się...

Ryga, 16 lipca.

Przez ostatni tydzień cała Ryga żyła nadzieją... 4 beczek ze zlotem.

 

Umierający starzec z dzielnicy zadźwińskiej zawezwał do siebie policye i oświadczył jej. że na cmentarzu katedralnego kościele Jest zakopany skarb: 4 beczki ze złotem. Skarb ten rzekomo przechowuje się w ziemi jeszcze z czasów panowania Szwedom. Złoto było zakopane przed kapitulacyą Rygi wobec armii Piotra Wielkiego.

Wczoraj po południu na ul. Grodzkiej wpadła pod tramwaj robotnica zakładu czyszczenia miasta Marya Kijak, przyczem doznała wstrząsu mózgu. Pogotowie opatrzyło ofiarę wypadku.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 02-05-1921

Zabawny epizod zdarzył się w straży ogniowej warszawskiej. W IV oddziale straży odnowiono b. elegancko cztery pokoje na rachunek miasta i miano w nich zainstalować porucznika straży Hassa, intendanta.

 

Odnowiony nie bez komfortu apartament dla pana porucznika, wzbudził wśród strażaków tego oddziału podziw ogromny i zawiść, a ta - jak wiadomo — prowadzi często na manowce, nawet, gdy wybucha wśród tak odpornego na ogień materyału, jak strażacy.

policya krakowska aresztowała wczoraj szofera Zygmunta Balickiego, który będąc w stanie nietrzeźwym, najechał na ulicy Dunajewskiego na p. Leona Dampsa i dotkliwie go potłukł. Balicki usiłował następnie uciec samochodem, jednak go przytrzymano.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 02-05-1921

w związku z pożarem w tartaktu i fabryce Braci tercyarzy na Podgórzu dowiadujemy się, że szkoda poważna i wynosi 16 milion. marek.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 19-07-1921

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.