Z ziem polskich

Już od dosyć dawna sprzedawane jest psie mięso dla celów konsumcyjnych. Dostarczają go przeważnie mieszkańcy okolic podmiejskich, sprzedając je w sposób domokrążny. Ponieważ psy bardzo często ulegają chorobom zakaźnym, a wówczas mięso z nich jest szkodliwe, postanowiono zarządzić kontrolę nad biciem psów i na ten cel przeznaczono rzeźnię na Pradzę. Mięso bite tam opatrzone będzie w odpowiedni stempel.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 24-03-1917

W Warszawie za poprzednich rządów można było kraść i rabować bezkarnie majątek miejski. Rabowano materyały budowlane, rabowano pieniądze, robociznę, wreszcie zrabowano ulice. Jako rzecz martwa, ulica bronić się przeciw rabunkowi nie mogła tembardziej, że była „Ślepa". Bo właśnie skradziono miastu ulicę, nazwaną ulicą Ślepą.

Na zebraniu w sprawie zjednoczenia bóżnic, odbytem w Warszawie, jeden z mówców stwierdził, że 80 proc. żydów warszawskich stanowią chasydzi.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 24-03-1917

Gazety niemieckie donoszą, że wśród robotników z Królestwa Polskiego, mieszkających w tutejszym domu sypialnym wybuchła w niedzielę jakaś zagadkowa choroba, której obajawy są podobno groźne. Na chorobę tę zapadło dotąd 15 osób, z których jedna nagle zmarła. Chorych przewieziono do lecznicy w Bytomiu. Przyczyna choroby dziwnej nie została dotąd stwierdzoną.

 

Dziennik Śląski: przez lud-dla ludu!, 24-03-1917

Bank Dyskontowy Warszawski, kierując się pobudkami obywatelskiemi, złożył na ręce Księcia Prezydenta na cele filantropijne sumę rb. 12.795, stanowiące zysk banku z udziału w finansowaniu 10-milionowej pożyczki miejskiej. Zysk z pierwszej pożyczki Bank również złożył poprzednio na cele publiczne Księciu Prezydentowi.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 24-03-1917

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.