Z ziem polskich

Na stancyi Opatowie nad Elba wdowa po poległym żołnierzu, niejaka pani Peszka rzuciła się pod nadchodzący pociąg i została na miejscu zabitą. Po otwarciu mieszkania denatki znaleziono troje jej dzieci zabitych: dwie dziewczynki w wieku 8 i 6 lat i 4-letniego chłopczyka. Nieszczęśliwa matka zamordowała swe dzieci siekierą.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 18-10-1917

się gazem żona i dwoje dzieci, liczących 3 i 4 lata, palacza lokomotywy Kletta wskutek nieszczęśliwego wypadku. Wąź gumowy od kuchni gazowej obluźnił się i gaz począł się ulatniać. W nocy obudziła się Klettowa i pobiegła zamknąć główny kurek. Była jednak tak osłabiona, ze tuż pod kurkiem upadła.

 

Kurjer Poznański, 18-10-1917

Wczoraj w opłudnie spostrzeżono z czatowni strażackich pożar w stronie Marek, wobec czego wyruszył na poszukiwanie drugi pluton Praskiego Oddziału straży i zastał koło Marek budynek miejskiej cegielni w ogniu. Akcja wobec z znacznego oddalenia a miejsca pożaru od miasta musiała się ograniczyć do rozebrania wiązań dachowych płonącego budynku i przedewszystkiem do zabezpieczneia sąsiednich budowli od zapalenia się.

 

Nowa Gazeta, 18-10-1917

W sobotę wieczorem przed godzina ósma zdarzyło się pożałowania godne nieszczęśrie, wywołane przez zderzenie się tramwaju z bryczka przy moście tumakiem. Spotkały się tam mianowicie dwa tramwa je na tych samych szynach — jeden od strony śródki, drugi od mostu Chwaliszewkiego. Skutkiem tego ostatni tramwaj miał się cofnąć aż do zwrotnicy na Chwaliszewie i przy tej okazji właśnie, jadąc wozem przyczepionym naprzód, wpadł na jednokonkę, na której oprócz powożącego znajdowało się sie dzieci w wieku lat 12 i 9. Starsze dziecko spadło na bruk i dostało się pod tramwaj. Wydobyto je jeszcze przy życiu, ale w stanie tak ciężkim, że poniosło ciężkie rany z tej katastrofy. Drugie dziecko poniosło mniej poważne kaleczenia. Koń złamał nogę i musiano go dobić na miejscu.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.