Zawody międzymiastowe

Lwów-Kraków 3:1 (3:1).

(Od naszego korespondenta).

Lwów, 8 czerwca.

Wczoraj rozegrały tu, przy niezwykle tłumnym udziale publiczności, drużyny reprezentacyjne Krakowa i Lwowa match, zakończony porażką Krakowa 3:1. Drużyna lwowska składała się rzeczywiście z najlepszych footbalistów lwowskich, złożona została jeszcze przed dwoma miesiącami, tak, że częstymi trennigami stanowiła groźnego przeciwnika.

 

 

Drużyna krakowska natomiast, związek polski zestawił dopiero na dwa dni przed zawodami a faktycznie dopiero na kilka godzin przed wyjazdem Krakowian do Lwowa. Nasuwa się więc w zupełności usprawiedliwione podejrzenie, iż Związek polski rozmyślnie zestawił tę drużynę w ostatniej chwili, wybierając nawet gorszych graczy. Siłą więc rzeczy drużyna krakowska nie miała ani jednego trenningu, nie miała więc sposobności zgrać się ze sobą.

 

Postępowanie Związku polskiego zasługuje na jak energiczniejsze potępienie. Kluby krakowskie powinny zaprotestować przeciw takiemu postępowaniu Związku polskiego, który w faworyzowaniu Lwowa popełnia jeden błąd po drugim. Jaskrawym tego dowodem jest, iż ze względów oszczędnościowych, by hoteli nie płacić, wysłano drużynę późno w noc, by przybyła rano do Lwowa!!!

 

Zawody prowadzone były niezwykle brutalnie przez graczy lwowskich. Zachęcała ich do tego publiczność lwowska, znana ze swego szowinizmu lokalnego i wrogiego stanowiska, jakie zwykła zajmować wobec krakowskich footbalistów. Bramki strzelone zostały w pierwszych 20 min., poczem krakowska drużyna górowała i zdobyła 1 bramkę. Pauza 3:1. Po pauzie żadna z drużyn nie uzyskała goala wobec czego stosunek pozostał ten sam. Kornerów 7:1 na korzyść Krakowa.

 

Ilustrowany kuryer codzienny, 09-06-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.