„Unja”— „Czarni"

(Toruń) 5:2. Po ostatniej przegranej z „Posnanją" należało się spodziewać klęski „Unii", gdyż „Czarni" są drużyną wcale dobrą, czego dowodzi chociażby ostatni ich wynik z warszawską „Koroną" — 2:1 na swą niekorzyść. „Unja" zaś grała tym razem nadzwyczajnie. Katdy z graczy zrobił swoje, atak zaś, który ostatnio tak wiele pozostawiał do życzenia, kombinował, a przedewszystkiem strzelał dobrze. Drużyna „Czarnych" fizycznie silna, tyły nieszczególne, zwłaszcza obrońcy, a bramkarz słaby. Atak dobry, brak mu jednak decyzji pod bramką przeciwnika. Gra pierwszej połowy prowadzona z widoczną przewagą „Czarnych" nie dała żadnego rezultatu. W drugiej połowie „Unja" bierze inicjatywę. przeprowadza szybkie ataki i strzela tuż po sobie pierwszą i drugą bramkę.

Skonsternowani tem goście zaczynali grać nerwowo, więc niepewnie, z czego korzystając „Unja", atakuje dalej nieprzerwanie strzelając ku niemałemu zdziwieniu gości dalsze 3 bramki. Pod koniec gry prze-chodzi Toruń do ataku. Jeden z graczy „Unii' zachowuje się brutalnie, pomagając sobie zanadto wyraźnie rękoma. Następuje rzut karny, z którego Toruń zdobywa pierwszą bramkę. Zachęcony tem, atakuje dalej, uzyskuiąc pod koniec drugą bramkę. Ostateczny rezultat 5:2 dla „Unii": Sędziował p. Szyc.

 

Kurjer Poznański, 05-07-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.